Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Dveře

Jak asi vybrat interiérové dveře?

Při výběru dveří do bytu je dobré neopomenout několik parametrů, tady je několik z nich.

 

Levé anebo pravé dveře?

Důležitým krokem při výběru interiérových dveří je určit, zda se jedná o pravé nebo levé dveře. Postup pro určení je jednoduchý – postavte se čelem ke dveřím tak, aby se dveře otevíraly směrem k Vám. Pravé dveře mají panty jednoduše napravo a panty levých dveří se nachází vlevo. Stojíte-li před výběrem dvoukřídlých dveří, je postup stejný. Rozhodující jsou pak dveře, které se otevřou jako první a na kterých je klika.

 

Jakou zvolit vnitřní výplň dveří?

Běžně se rozlišují 3 různé typy výplní pro dveře. Výběr výplně je závislý na tom, kam chcete dveře do bytu umístit. Různý vnitřní obsah má různou odolnost, a proto na základě umístění je třeba dbát i na vlivy, kterým dveře vystavíme.

 

Jak se mají dveře otevírat?

Můžete zvolit mezi otočnými, anebo posuvnými dveřmi. Každé z nich mají své výhody, jejich volba záleží především na velikosti prostoru, který máte pro otevírání k dispozici.

Otočné dveře jsou využívány častěji, je však u nich třeba počítat s místem pro otevření v jedné místnosti. Dveře jsou usazeny na pantech, okolo nichž se otáčí.

 

Jaký je vhodný povrch dveří?

Povrch vnitřních dveří je určen především tím, jakým vnějším vlivům budou dveře vystaveny. Máte-li domácí mazlíčky či malé děti, je třeba zvážit i toto hledisko, jelikož u méně odolných povrchů může snadno dojít k poškození.

 

Nákupního rádce vypracoval obchod Bydlímecz.

Porovnat dveře